گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید تفاهم نامه همکاری امضاء نمودند


گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد(دالاهو) و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید در نوزدهمین روز بهمن ماه و مصادف با ایام ا… دهه مبارک فجر پیروزی انقلاب اسلامی، جهت دستیابی به اهداف سند چشم انداز و سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و بهره مندی مستمر از خرد جمعی و تجربیات و توانمندی های طرفین و بهره بیشینه از هم افزایی حاصله از ظرفیت های یکدیگر تفاهم نامه همکاری مشترک جامع را به حول و قوه الهی امضاء نمودند.


به گزارش روابط عمومی گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد(دالاهو) به موجب این تفاهم نامه گروه های سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید در زمینه های مشارکت در آماده سازی و عرضه شرکت های تابعه در بازار سرمایه، مشارکت در تأسیس شرکت های سرمایه گذاری و معدنی در حوزه زنجیره ارزش فولاد، ارائه خدمات کارگزاری و تأمین سرمایه از طریق شرکت های تابعه، ارائه کمک های فنی و مهندسی در زمینه های اکتشاف، طراحی، استخراج و فرآوری، مشارکت در طرح های توسعه ای شرکت های معدنی و فولادی، مشارکت در تأسیس صندوق های فناورانه و خطر پذیر، همکاری مشترک جهت اخذ کرسی¬های هیات مدیره در شرکت-های مربوطه، مشارکت در تأمین مالی پروژه ها از طریق ابزاری های نوین تجهیز منابع با رویکرد بازار سرمایه و ضمانت متقابل در استفاده از تسهیلات و اوراق بدهی و … همکاری خواهند نمود. 


در نشست آئین رسمی امضاء تفاهم نامه مذکورآقایان علی احمدی سرپرست و نائب رئیس هیئت مدیره و سجاد روستا آزاد رئیس محترم هیئت مدیره از گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد و آقای سید بابک ابراهیمی مدیرعامل محترم شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید حضور داشتند.


موضوع این تفاهم‌نامه عبارت است از ارتقاء و گسترش همکاری های فی مابین از طریق مدیریت بهینه دارایی ها و شرکت های تابعه طرفین در ابعاد کارشناسی و ارائه خدمات در زمینه فنی و تخصصی، طرح‌های توسعه ای، مشاوره و خدمات حقوقی، سرمایه گذاری، جذب سرمایه گذار و تامین منابع، ورود به بازار سرمایه، شناسایی فرصت های سرمایه گذاری، افزایش بازدهی دارایی ها، ایجاد ارزش افزوده در محصولات تولیدی شرکت های تابعه، بازاریابی و صادرات محصول، افزایش بازدهیِ شرکت های تابعه طرفین و توسعه و غنی سازی آنها، ایجاد و تکمیل زنجیره تامین و فروش با تأکید بر فعالیت در بازار سرمایه و در حوزه های قابل همکاری به منظورخلق ارزش بیشینه برای ذینفعان.


شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید شرکت سهامی عام و از ارکان بازار ساز بورس و نهاد مالی بانک سپه به شمار می آید. شرکت گروه سرمایه گذاری امید سهامدار عمده شرکت های گل گهر، چادرملو، گوهر زمین، فولاد سرمد، فولاد ارفع، سیمان هرمزگان، کویر تایر، سرمایه گذاری سپه، پترو امید آسیا، سیمان بجنورد، سیمان ایلام، سیمان کردستان، سیمان ساوه، سیمان خاش، کارگزاری بانک سپه، لیزینگ امید، تأمین سرمایه امید، گوهران امید و… و سهامدار بسیاری دیگر از شرکت های بورسی و غیر بورسی بوده که تأثیر بسیار بسزایی در بازار سرمایه دارد. گروه امید مدیریت دارایی های بانک سپه در خارج از بازار پول را عهده دارد است. تفاهم نامه مذکور به موجب زمینه های فعالیت مشترک شرکت های تابعه، موجب هم افزایی در فعالیت هر دو گروه خواهد بود.


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.