گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد (شرکت بین المللی فولاد تجارت دالاهو)

نشست خبری مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با موضوع همسان سازی برگزار شد

نشست خبری مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با موضوع تشریح پرداخت معوقات و اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان فولاد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد، دکتر رضا مسرور در ابتدای این نشست به پرداخت معوقات بازنشستگان فولاد که از سال ۹۱ باقی مانده بود اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته و اخذ مجوز هیات امنا و همچنین تامین منابع مالی لازم، پرونده این معوقات با پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان بسته شد.

مسرور در پاسخ به پرسشی درباره اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان فولاد تصریح کرد: از اوایل سال جاری پیگیری های خود را جهت اجرای این موضوع در صندوق فولاد آغاز کردیم. خوشبختانه هیات امنای صندوق مجوز اجرای همسان سازی را در هفته گذشته صادر نمود و بدین ترتیب، از همین ماه( آبان ماه) حقوق بازنشستگان همراه با اعمال متناسب سازی و همسان سازی پرداخت خواهد شد.

وی با تشکر از حمایت های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مساعدت سازمان برنامه و بودجه گفت: متوسط حقوق بازنشستگان فولاد در سال گذشته ۳ میلیون و هفتصد هزار تومان بود که با اعمال همسان سازی و متناسب سازی و افزایش ۱۵ درصد سالانه ، مجموعا ۵۲ درصد به حقوق بازنشستگان فولاد اضافه خواهد شد و میانگین دریافتی آنان به ۵ میلیون و ششصد هزار تومان خواهد رسید.

مسرور تصریح کرد: بودجه لازم برای اجرای همسان سازی و متناسب سازی حدودا ۱۲۰۰ میلیارد تومان است که بخشی از آن از منابع داخلی صندوق و بخش دیگر با مساعدت سازمان برنامه و بودجه از محل محاسبات اکچوئری صندوق تامین خواهد شد.

وی افزود: آخرین بار در سال ۹۱ برای بازنشستگان فولاد همسان سازی اجرا شده بود و پس از آن تاریخ ، این نخستین باری است که همسان سازی اجرا می گردد.

مسرور با اشاره به خدمات بیمه درمان بازنشستگان فولاد گفت: از آنجایی که بازنشستگان فولاد سخت ترین شرایط شغلی را داشته اند، سرانه درمان این عزیزان ۱۷۵ هزار تومان است که در مقایسه با سرانه درمان سایر صندوق های بازنشستگی عدد بالاتری است.

مسرور در پاسخ به پرسشی درباره اعطای تسهیلات به بازنشستگان فولاد نیز گفت: صندوق فولاد از منابع داخلی خود به بازنشستگان وام پرداخت می کند. البته با صندوق کارآفرینی امید هم تفاهم نامه ای برای پرداخت وام به بازنشستگان فولاد منعقد کرده ایم که موضوع در حال پیگیری است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.