گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد (شرکت بین المللی فولاد تجارت دالاهو)

معوقات بازنشستگان فولاد از مرداد پرداخت می شود


مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با بیان اینکه تامین مالی پرداخت مطالبات بازنشستگان از محل سود سرمایه گذاری ها حاصل شده است ، گفت: با پیگیری های انجام شده و با حمایت های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر ارکان صندوق، مجوزهای لازم اخذ و از مردادماه امسال(1399) معوقات بازنشستگان در دو یا سه قسط پرداخت خواهد شد؛ بنابراین انتظارمی رود تا پایان مهرماه، پرداخت این معوقات پایان یابد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «رضا مسرور» امروز چهارشنبه اول مرداد در نشستی خبری گفت : موضوع مطالبات معوق یکی از موضوعات حائز اهمیت برای بازنشستگان فولاد بوده و از سال ۱۳۹۱ یک سری مطالبات و معوقاتی دارند که این موضوع از همان شروع به کار تیم مدیریتی جدید صندوق در دستور کار قرار گرفت.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد افزود: همزمان با اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح نظیر هیات امنای تامین اجتماعی و سایر صندوق های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برنامه ریزی برای تامین منابع مالی اجرای این طرح انجام شد.
مسرور به موضوع متناسب سازی حقوق بازنشستگان فولاد نیز اشاره کرد و گفت: این موضوع یکی از برنامه های اساسی ما است و در این خصوص باید مجوزهای لازم را اخذ و منابع مالی جهت اجرای آن تامین شود؛ در صدد هستیم پس از پایان پرداخت معوقات، متناسب سازی حقوق بازنشستگان را نیز اجرایی کنیم.
وی  به برخی دیگر از اقدامات صندوق فولاد در طول شش ماه اخیر اشاره کرد و گفت: بهینه سازی پرتفوی صندوق با هدف افزایش بازدهی دارایی ها را به طور جدی دنبال می کنیم. معمولا صندوق های بازنشستگی بخشی از هزینه های خود را از محل حق بیمه ها تامین می کنند. این عدد در صندوق فولاد بسیار پایین است زیرا حدود ۵ هزار نفر به صندوق حق بیمه می دهند و ۸۷ هزار نفر مستمری دریافت می کنند. بنابراین بهینه سازی پرتفوی صندوق یکی از اولویت های ما برای تامین منابع است، ضمن اینکه در این مدت توانستیم بخشی از سهام وثیقه صندوق را آزاد کنیم.
مسرور با اشاره به افتتاح طرح های توسعه ای شرکت های زیر مجموعه صندوق در سال جاری افزود: مهم ترین این پروژه ها ، پروژه گندله سازی شرکت سنگ آهن مرکزی است که در اواسط شهریورماه توسط رئیس جمهور افتتاح خواهد شد. در این پروژه 2هزار و 600میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار می شوند.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد اضافه کرد: این پروژه در راستای تکمیل زنجیره ارزش شرکت سنگ آهن مرکزی اجرا شده و با افتتاح آن ارزش افزوده مطلوبی حاصل خواهد شد. ضمن اینکه پروژه تامین برق کارخانه گندله سازی و همچنین پروژه های آب و فاضلاب نیز در ماه های آینده به بهره برداری خواهد رسید.
وی درباره ادغام و انحلال شرکت های زیان ده نیز گفت: برنامه ریزی های لازم در این مورد صورت گرفته و طی ماه های آینده شرکت های زیان ده و غیر سودده  ادغام و یا منحل خواهند شد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد اضافه کرد: شرکت های دخانیات، سنگ آهن مرکزی، زغال سنگ کرمان و معادن اسفندقه نیز مراحل ورود به بورس را طی می کنند.
مسرور با اشاره به ضعف صنایع در بازاریابی و صادرات گفت: شرکت خدمات عمومی فولاد یکی از شرکت های زیرمجموعه صندوق است که درصدد هستیم آن را به یک شرکت مدیریت صادرات توانمند تبدیل کنیم.
وی با تشریح خدمات رفاهی به بازنشستگان فولاد در ماه های اخیر گفت: با امضای تفاهم نامه با صندوق کارآفرینی امید تسهیلات قرض الحسنه به بازنشستگان متقاضی پرداخت خواهد شد. ضمن اینکه تفاهم نامه ای با معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت کار جهت استفاده بازنشستگان فولاد از امکانات رفاهی این وزارتخانه منعقد کرده ایم. همچنین ثبت نام از بازنشستگان برای پرداخت وام لیزینگ خودرو از مدتی قبل آغاز شده است.
مسرور با اشاره به دو پروژه صندوق فولاد در حوزه گردشگری گفت: یکی از این پروژه ها نوسازی مجتمع گردشگری گاجره است که مجوزهای لازم در این خصوص اخذ شده و عملیات نوسازی آن به زودی آغاز خواهد شد تا امکان استفاده بازنشستگان و عموم مردم از این مجتمع فراهم شود. همچنین پروژه دیگری در خصوص اراضی صندوق در کیش در برنامه داریم که پس از رفع مشکلات، با انعقاد تفاهم نامه آن با سازمان منطقه آزاد کیش در ماه های آینده پروژه مناسبی را اجرایی کنیم.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.