گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد (شرکت بین المللی فولاد تجارت دالاهو)

شرکت گروه سرمایه‌گذاری صندوق فولاد یک گام دیگر به ورود در بازار سرمایه نزدیک شده

سازمان بورس و اوراق بهادار پس از بررسی اساسنامه پیشنهادی گروه سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد اساسنامه فوق را تأیید نمود.

یکی از مراحل تبدیل از سهامی‌خاص به سهامی‌عام ارائه اساسنامه مورد تأیید سازمان بورس و اوراق بهادار است. شرکت گروه سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی فولاد پس از اخذ موافقت اصولی تبدیل به نهاد مالی، ملزم به اخذ تأییدیه اساسنامه مورد قبول سازمان بورس و اوراق بهادار و تغییر نام بود، که مراحل فوق با صحه سازمان بورس و اوراق بهادار بر اساسنامه گروه محقق گردید.

گروه سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی فولاد بر اساس مأموریت و رسالت سازمانی و سیاست‌های ابلاغی مؤسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد، مدیریت سهام و دارایی‌های صندوق بازنشستگی فولاد و آماده‌سازی شرکت‌های این مؤسسه برای ورود به بازار سرمایه را به عهده دارد. از جمله شرکت‌های زیرمجموعه گروه سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی فولاد می توان به شرکت‌های سنگ آهن مرکزی ایران، زغال سنگ طبس و معادن اسفندقه اشاره کرد، که در حال حاضر شرکت‌های سنگ آهن مرکزی ایران و زغال سنگ طبس در مرحله اخذ پذیرش و معادن اسفندقه کرمان در حال آماده‌سازی برای ورود به بازار سرمایه است. گروه در حال حاضر سهامدار بخش قابل ملاحظه ای از شرکت های فولاد آلیاژی ایران، فولاد خراسان، صنایع نسوز آذر و….. است. بر اساس پیش بینی کارشناسان، این گروه در آینده بسیار نزدیک به یکی از راهبران بازار سرمایه خاصه در گروه فولاد تبدیل خواهد شد.  

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.