گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد (شرکت بین المللی فولاد تجارت دالاهو)

شرکت سنگ آهن مرکزی مجوز اولین صندوق پژوهش و فناوری خطرپذیر شرکتی (CVC) حوزه آهن و فولاد را دریافت کرد

شرکت سنگ آهن مرکزی مجوز اولین صندوق پژوهش و فناوری خطرپذیر شرکتی (CVC) حوزه آهن و فولاد را دریافت کرد

شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در راستای توسعه زیست بوم نوآوری و دانش بنیان کشور در حوزه معدن و افزایش همکاری با شرکت های دانش بنیان به ویژه در زمینه سرمایه گذاری از طریق مشارکت، مجوز صندوق خطرپذیر شرکتی (CVC) را از کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری دریافت نمود.

به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد، در ششمین جلسه کارگروه دائمی شورای راهبری فناوری ها و تولیدات دانش بنیان مورخ ۱۶ آبان ۱۴۰۱، اعضای کارگروه با درخواست مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری سرمایه‌گذار خطرپذیر شرکتی “سنگ آهن” موافقت کردند.

مجوز این صندوق به عنوان چهارمین صندوق خطرپذیر شرکتی در کشور و اولین CVC حوزه آهن و فولاد در کشور در ۲۵ آبان ۱۴۰۱ صادر شد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی (CVC)، به دلیل مزایایی که برای شرکتهای لنگر، که در واقع همان بنگاه­های بزرگ Big Company در حوزه سرمایه گذاری هستند، دارد در جهت سرمایه گذاری در طرحهای مرتبط با زمینه کاری شرکت، بنگاه‌های کوچک و متوسط کسب‌وکار (SMEها) و شرکت‌های دانش‌بنیان در کانون توجه قرار گرفته‌اند؛ به‌ طوری‌ که اکثر شرکت‌های بزرگ در راستای حمایت از تولید ملی، اشتغال‌زایی، توسعه و تکمیل زنجیره ارزش گام‌های مهمی در جهت ایجاد و تاسیس چنین صندوق‌هایی برداشته‌اند.

صندوق خطرپذیر شرکت سنگ آهن به عنوان یکی از ارکان و بازوهای سرمایه گذاری در حوزه نوآوری و بومی سازی شرکت خواهد بود و میتواند کمک شایانی در پیشبرد اهداف شرکت داشته باشد.

اخذ مجوز این صندوق با کمک فعالانه صندوق پژوهش و فناوری استان یزد و با همکاری مشاور بومی سازی و مدیریت نوآوری شرکت و همچنین پیگیری، پشتیبانی و حمایت مجدانه مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت صورت پذیرفته است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.