گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد (شرکت بین المللی فولاد تجارت دالاهو)

سفر مدیرعامل گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگان فولاد به کرمان در راستای پایش و ارزیابی میدانی شرکت معادن اسفندقه

در تاریخ ٢ مرداد ١۴٠١ دکتر علی بابایی مدیرعامل گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگان فولاد در راستای پایش و ارزیابی میدانی شرکت معادن اسفندقه به استان کرمان سفر کردند. در جلسه اول که با حضور اعضای هئیت مدیره و مدیرعامل این شرکت برگزار شد دکتر بابایی اظهار داشتند که با توجه به ماموریت این هلدینگ در راستای ارزش آفرینی برای دارایی های صندوق بازنشستگان فولاد از یک طرف و از طرف دیگر دارایی کارکنان و سهامداران اسفندقه بویژه سهامداران حقیقی که عمدتا ازقشر زحمتکش جامعه کارگری هستند ،برنامه های تحولی در جهت افزایش درآمدهای شرکت و سودآوری شرکت برای سال ۱۴۰۱ پیش‌بینی کردیم بنابراین لازم بود که مستمرا فعالیت‌های اکتشاف تولید استخراج و فروش ،بررسی و مورد پایش عملیاتی قرار گیرد.
وی اشاره داشتند: با حمایت های همه جانبه فنی، علمی، مدیریتی و مالی هلدینگ سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد امیدواریم که این برنامه تحولی در سال جاری تحقق یابد.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگان فولاد تاکید داشتند که نقشه راه این شرکت بودجه مصوب آن بوده و انحراف نامساعد از این بودجه به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود. در ادامه جلسه عملکرد سه ماهه شرکت مورد بررسی قرار گرفته و علل مغایرت‌های نامساعد شناسایی و تکالیف مربوطه مشخص و به اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل ابلاغ گردید.

در جلسه دوم که با حضور هیئت مدیره مدیرعامل و کلیه مدیران شرکت برگزار گردید عملکرد فصل اول سال ۱۴۰۱ به دقت مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت و در این خصوص مدیران واحدهای مرتبط توضیحات لازم را ارائه نمودند و به اذعان مدیران شرکت این اولین باری است که همه مدیران در ارزیابی عملکرد و بودجه مشارکت داده می‌شوند که این مهم باعث هم افزایی و انسجام بیشتر با رویکرد کار گروهی و تیمی در راستای افزایش بهره وری شرکت خواهد شد.

برنامه‌های توسعه ای، میزان تولید و فروش، میزان درآمد عملیاتی نحوه ارزیابی و انتخاب پیمانکاران، وضعیت پروانه های بهره برداری ، بهینه سازی منابع انسانی، وضعیت پرونده های حقوقی، وضعیت و میزان حساب های دریافتنی مورد توجه ویژه قرار گرفت و تکالیف مربوطه مشخص و به مدیران مربوطه ابلاغ گردید .

دکتر بابایی در ادامه گفت: مهمترین پروژه توسعه ای این شرکت که می‌تواند موجب افزایش چند برابری درآمدهای شرکت گردد پروژه ایجاد کارخانه فروکروم اسفندقه است. ایشان عنوان نمودند مهمترین ریسک پروژه های فروکروم در کشور و حتی در دنیا تأمین مواد اولیه یا همان کرومیت آهن می باشد. با وجود اینکه شرکت اسفندقه از این امتیاز ویژه برخوردار بوده در سه دهه گذشته از این مزیت استفاده نشده است و کرومیت استخراج شده به صورت خام به بازار عرضه شده و این خام‌فروشی عدم نفع بسیاری برای شرکت ایجاد کرده است
پروژه فروکروم مهمترین پروژه توسعه در این شرکت می باشد که مورد تاکید مدیر عامل محترم صندوق بازنشتگان فولاد کشور نیز می باشد .
در این خصوص جزئیاتی شامل امکان تامین انرژی، تجهیزات و دانش فنی، روشهای تامین مالی ،مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر گردید شرکت با حمایت و سرمایه گذاری گروه سرمایه گذاری صندوق فولاد سایر سهامداران ، به سرعت مقدمات لازم را برای آغاز اجرای پروژه فراهم نماید.

وی نتایج حاصل از اجرای موفق این پروژه را ۸ برابر شدن درآمدهای عملیاتی شرکت،
ایجاد ۱۴۰ نفر اشتغال مستقیم، جلوگیری کامل از خام فروشی مواد معدنی و تکمیل زنجیره ارزش دانستند.

در پایان مقرر گردید این جلسات به صورت مستمر در دوره‌های زمانی معین برقرار و کلیه تکالیف مشخص شده مورد پایش قرار گیرد. ایجاد کمیته وصول مطالبات، کمیته حقوقی و قراردادها، کارگروه حل مشکل ،از دیگر مصوبات این جلسه بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.