گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد (شرکت بین المللی فولاد تجارت دالاهو)

روابط عمومی برای افزایش رضایتمندی ذی نفعان صندوق رسالت خطیری دارد/ روحیه جهادی باید در برنامه‌های روابط‌عمومی، نمایان باشد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد بر رسالت خطیر روابط‌عمومی صندوق و شرکت های تابعه در افزایش رضایتمندی ذی نفعان صندوق تاکید کرد.
به گزارش روابط‌عمومی گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد ، حسین عامریان در نشست هم اندیشی روابط عمومی شرکت های تابعه صندوق بازنشستگی فولاد گفت: اگر روابط‌عمومی به وظایف خود عمل نکند اقدامات و دستاوردهای سازمان دیده نخواهد شد. ضمن اینکه روابط عمومی در بسترسازی برنامه های آتی نیز نقش مهمی دارد.
وی افزود روابط عمومی برای سه قشر بازنشستگان، کارگران و عموم مردم و مخاطبان باید برنامه مشخصی داشته باشد؛ درخصوص بازنشستگان باید این حس خوب را به آنها منتقل کند که صندوق امانت‌دار و خادم آنهاست.
عامریان با بیان اینکه اگر ابتکار عمل از دست روابط عمومی خارج شود برخی ها که خیر بازنشستگان را نمی خواهند فضاسازی خواهند کرد، افزود: روابط عمومی باید نقش اطلاع‌رسانی خود را به عنوان روایت اول ایفا کند و مدیریت مطلوب فضای رسانه ای را انجام داد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد گفت: افزایش رضایتمندی کارگران شرکت های تابعه نیز باید مورد توجه روابط عمومی صندوق باشد و به گونه‌ای نباشد که فضای رسانه ای کارگران از بیرون مجموعه ها هدایت شود. ضمن اینکه در خصوص عموم مخاطبان نیز باید برنامه دقیقی همواره مدنظر باشد.
عامریان با بیان اینکه در تولید اخبار نباید دچار روزمرگی شد، اظهار کرد: به دنبال افزایش کیفیت تولید محتوا و استفاده از ابزار و ظرفیتهای مختلف برای انتشار اخبار باشید.
وی با تشکر از تلاش های مدیریت و پرسنل روابط عمومی صندوق تاکید کرد: باید روحیه جهادی در فعالیت های روابط عمومی ملموس باشد تا شاهد جنبش و حرکتی قابل توجه در این عرصه باشیم.
وی افزود روابط عمومی های شرکت ها باید هماهنگی و هم افزایی با روابط‌عمومی صندوق داشته باشند ضمن اینکه این هماهنگی باید از سوی روابط‌عمومی صندوق با مرکز روابط عمومی وزارت کار نیز در بهترین سطح وجود داشته باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.