گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد (شرکت بین المللی فولاد تجارت دالاهو)

دارایی شرکت ها امانت مردم و سهامداران است که به ما و شما مدیران سپردند/ شرکت ها به سمت اصلاح رویه ها و ساختارهای گذشته حرکت کنند.

مجمع بررسی عملکرد فصل اول سال١۴٠١ شرکت زغال سنگ کرمان با حضور مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد و مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد برگزار شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد در سخنانی در این جلسه گفت: به رغم همه تلاش‌هایی که در چند ماه گذشته در شرکت زغال‌سنگ کرمان انجام شده در برخی بخش‌ها عقب‌ماندگی‌هایی از برنامه سال 1401 شرکت وجود دارد که امیدواریم با عزم و تلاشی جهادی در مدت باقی‌مانده تا پایان سال این عقب‌ماندگی‌ها برطرف شود.

🔹حسین عامریان اظهار داشت: این شرکت نیاز به تحول اساسی در رویکردهای خود دارد و باید در حوزه‌‌هایی مانند ساختار، مدیریت مالی و مدل قراردادها یک باز تعریفی صورت گیرد.

سپس مدیرعامل گروه سرمایه گذاری صندوق فولا، ضمن ارائه گزارشی از سفر کرمان که در راستای پایش میدانی عملکرد شرکت های تابعه صورت گرفت به تحلیل عملکرد فصلی شرکت زغالسنگ پرداخت.

مدیرعامل محترم گروه صندوق بازنشستگی فولاد در ادامه با ارائه توضیحاتی در رابطه با عدم تحقق برنامه های تولید، فروش، طرح های مختلف توسعه ای، وضعیت راه اندازی معادن غیر فعال، افزایش غیر متعارف بعضی از هزینه ها نسبت به بودجه،وضعیت صادرات محصولات، راندمان پایین کارخانه زغالشویی، بهینه سازی منابع انسانی و سایر شاخص های مهم عملکردی بودجه ،دلایل این عقب افتادگی را از مدیران شرکت مطالبه نمود.

وی در رابطه با مشکل خلاء بیمه ای نیروهای انسانی این شرکت اظهار داشتند که این مشکل باید از مسیر فنی خودش و با حمایت مدیر عامل محترم صندوق بازنشستگی فولاد ، عنایت ویژه وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستور رئیس محترم سازمان تامین اجتماعی حل و فصل شود.

مدیرعامل محترم گروه صندوق بازنشستگی فولاد در رابطه مشکل سرمایه در گردش گفتند :یکی از وظایف اصلی مدیران و اعضای هیئت مدیره شرکتها، استفاده از روش های بهینه تامین مالی متناسب با وضعیت مالی شرکت است. ایشان در ادامه اظهار داشتند که در بحث مدیریت تامین مالی، یکی از روشهای تامین سرمایه، کاهش هزینه ها و هدایت نقدینگی موجود در جهت فعالیت های عملیاتی است که در این رابطه اقدام موثری تاکنون صورت نگرفته است و نقدینگی در دسترس شرکت در مسیرهایی غیر از فعالیت های عملیاتی هزینه شده است.

در پایان مدیرعامل محترم گروه صندوق بازنشستگی فولاد ضمن تشکر از زحمات مدیران اعلام نمودند که هلدینگ با تمام توان و ظرفیت در جهت کمک به شرکت ها آمادگی کامل داشته و تلاش خواهیم کرد با بکار گیری همه ظرفیت ها به شرکت ها کمک کنیم تا به سمت تغییر رویه های زیان ده حرکت کنند.

🔹در این جلسه، شریفی مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ کرمان گزارشی از عملکرد تولید، فروش و طرح های توسعه ای ارائه دادند و بزرگترین دغدغه فعلی شرکت را عدم تامین سرمایه در گردش دانست و علت عقب ماندگی فعلی را مرتبط با نقدینگی دانست.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.