توسعه و پیشرفت بافق در گرو سرمایه گذاری ۵۰ هزارمیلیارد تومانی شرکت سنگ آهن مرکزی

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در گردهمایی بافقی‌های مقیم تهران گفت: اگر خواستار قرار گرفتن بافق در مسیر پیشرفت و توسعه هستیم، باید زیرساخت‌های سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد،مجتبی حمیدیان با اشاره به اینکه توسعه در شهرها و کشورهای مختلف از طریق ایجاد شبکه ارتباطی نخبگان و همراهی تمام ارکان جامعه ‌رخ داده است، گفت:شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از شکل‌گیری جمع‌های نخبه گرایانه ای مانند گردهمایی بافقی‌های مقیم تهران برای توسعه، سرمایه گذاری و پیشرفت شهر بافق استقبال می‌کند و یکی از مهمترین پایگاه‌های توسعه‌ای شهربافق، شرکت سنگ آهن مرکزی ایران است.
وی با بیان اینکه علاوه بر وجود کارخانه کنسانتره ۴.۵ میلیون تنی و کارخانه گندله سازی ۵ میلیون تنی در شرکت، در مدت کوتاهی که بنده مدیرعامل شدم توانستیم طرح‌های مختلفی را برای شرکت به بهره‌برداری برسانیم که شامل افتتاح پست برق ۱۵۰ مگاواتی شرکت، طرح توسعه‌ای کارخانه کنسانتره ۲ میلیون تنی و کارخانه آهن اسفنجی ۱.۷ میلیون تنی بود که در ماه گذشته کلنگ آن به زمین خورد و مجوز آن گرفته شد، همچنین نیروگاه کوچک مقیاس ۳۰ مگاواتی و نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی برای تامین نیازهای زیرساختی منطقه در دست اقدام است و تکمیل پروژه فاضلاب شهری بافق هم در مراحل پایانی قرار دارد.
حمیدیان اضافه‌کرد: برای تامین زیرساخت‌های حوزه آب، زنجیره فولاد وفولادهای های‌تک، تیمی را در شرکت مستقر کردیم که در حال مطالعه هستند. بازار معدن در کشور به شدت رقابتی شده و گرانی منابع انرژی و کاهش مواد اولیه سبب شده است تا با مشکلات زیادی درشرکت روبرو شویم.
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران به موضوع قطعی برق و ایجاد مشکل برای صنایع کشور اشاره کرد و افزود: مسیر توسعه و پیشرفت در بافق از سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران می گذرد که در طرح راهبردی و برنامه استراتژیک‌مان به آن اشاره شده است.
گفتنی است در ابتدای این مراسم علی فتاحی بافقی، ریاست سابق بیمارستان میلاد تهران،محمدعلی برخورداری بافقی، ریاست سابق دانشگاه علم و صنعت ایران و حجت الاسلام رحیم پور از نیازهای واقعی شهر بافق برای توسعه و همفکری با مسئولان شهری به منظور برآورده شدن این نیازها سخن گفتند.
قابل ذکر است، در پایان این مراسم، تعدادی از پیشکسوتان و افراد موثر شهر بافق مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.