گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد (شرکت بین المللی فولاد تجارت دالاهو)

تفاهم نامه همکاری شرکت های بین المللی فولاد تجارت دالاهو و خدمات عمومی فولاد

طی مراسمی با حضور پیمان نوشادی معاون اقتصادی و برنامه ریزی صندوق بازنشستگی فولاد، تفاهم نامه همکاری فی مابین شرکت های خدمات عمومی فولاد و فولاد تجارت دالاهو امضا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بین المللی فولاد تجارت دالاهو فروش بخشی از محصولات شرکت های تابعه شرکت بین المللی فولاد تجارت دالاهو توسط شرکت خدمات عمومی فولاد از جمله مهم ترین مفاد این تفاهم نامه است.

 معاون اقتصادی و برنامه ریزی صندوق بازنشستگی فولاد در سخنانی در مراسم امضای تفاهم نامه با اشاره به سابقه شرکت خدمات عمومی فولاد در امور بازرگانی فولاد گفت: فعالیت های این شرکت در چند سال گذشته به دلایلی از جمله پرونده های حقوقی و عدم برنامه ریزی لازم دچار رکود شد اما در چند ماه گذشته شرکت متحول شده است.

وی افزود: فعالیت های بازرگانی بر مبنای فروش درون گروهی شرکت های زیرمجموعه وزارت کار مورد تاکید وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده است و ما در صندوق فولاد نیز بر مبنای این تفاهم نامه به دنبال آن هستیم تا 20 درصد از فروش محصولات شرکت های تابعه دالاهو یعنی سنگ آهن مرکزی، زغالسنگ کرمان و معادن اسفندقه توسط شرکت خدمات عمومی فولاد انجام شود.

وی با ابراز امیدواری نسبت به آماده شدن قرارداد اجرایی این تفاهم نامه در آینده نزدیک گفت: انشاالله خیر و برکت اجرای تفاهم نامه برای بازنشستگان معزز صندوق خواهد بود.

حسین سلاسل مدیرعامل شرکت بین المللی فولاد تجارت دالاهو نیز گفت: چون شرکت های سنگ آهن مرکزی، زغالسنگ کرمان و معادن اسفندقه زیرمجموعه شرکت دالاهو به عنوان هلدینگ صندوق فولاد هستند خلا یک شرکت برای انجام امور بازرگانی برای این شرکت ها حس می شد که بحمداالله با توجه به ظرفیت شرکت خدمات عمومی فولاد امیدواریم با امضای این تفاهم نامه شاهد تحول در این خصوص باشیم.

وی با اشاره به واردات سالانه 800 میلیون دلار زغالسنگ از خارج از کشور گفت: چنانچه از ظرفیت های شرکت های داخلی زغالسنگ نظیر زغالسنگ کرمان استفاده شود نیازی به واردات زغالسنگ نخواهد بود.

حسین وجودی یزدی مدیرعامل شرکت خدمات عمومی فولاد نیز ضمن تشریح عملکرد این شرکت گفت: شرکت خدمات عمومی فولاد سنتر شرکت فولاد مبارکه است و هرچند در سالهای گذشته فعالیت های بازرگانی آن دچار رکود شده بود اما با امضای این تفاهم نامه با توجه به تاکیدات وزیر کار و مدیرعامل صندوق فولاد مبنی بر همکاری میان شرکت های هم گروه در صندوق و وزارتخانه عزم جدی داریم برای توسعه فعالیت های بازرگانی شرکت گام های اساسی برداریم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.