گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد (شرکت بین المللی فولاد تجارت دالاهو)

استقرار نظام آراستگی(5S) در گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد

به گزارش روابط عمومی گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد، با عنایت به اهتمام ویژه سرپرست محترم گروه بر ارتقاء و تعالی فرهنگ سازمانی، پیاده سازی و استقرار نظام آراستگی با تعریف مسئولیتها، انتصاب افراد و تشکیل کمیته شکل گرفت و عملیات اجرایی از روز سیزدهم آذرماه در ستاد مرکزی گروه شکل گرفت.
نظام آراستگی محیط کار که به 5S مشهور است، بعد از جنگ جهانی دوم توسط ژاپنی‌ها مطرح و به کار گرفته شد. نکته مهم در فلسفه نظام آراستگی ژاپنی‌ها این بود که آن‌ها معتقد بودند خروجی استقرار این نظام «کاهش اتلاف‌ها» خواهد بود و همچنین دستاورد بزرگ‌تری را نیز برای آن متصور بودند و آن «افزایش بهره‌وری» بود. در این راستا آن‌ها نظام آراستگی را در قالب 5 اصل تعریف کردند.
در این خصوص، آقای حمید فراهانی واشقانی جهت برنامه‌ریزی‌های ارزیابی به‌صورت سه‌ماهه و تشکیل تیم‌های ارزیابی اقدام خواهند نمود و در ادامه ارزیابان با حضور در واحدها و انجام ارزیابی، امتیاز آراستگی را تعیین و گزارش می‌کنند. واحدها ملزم به بررسی گزارش‌های بازخورد و تدوین و اجرای اقدامات اصلاحی لازم هستند. مسئله مهم، آغاز کردن این فعالیت‌ها و حفظ آن‌هاست که با اجرای دقیق مرحله چهارم و پنجمِ این سیستم امکان‌پذیر است.
تهیه دستورالعمل، فرم‌ها، چک‌لیست‌ها و… از اهمیت فوق‌العاده‌ای در ماندگاری سیستم 5S برخوردار است. نتایج عملی این فعالیت‌ها، خود قلم بطلانی است بر دلایل بعضی افراد که به‌دلیل عدم توانایی خود در انجام فعالیت‌های 5S، آن را غیرضروری و بی‌تأثیر می‌دانند.
پیاده‌سازی این نظام در سازمان منجر به پیشگیری از بروز حوادث و افزایش بهره‌وری می‌گردد؛ بنابراین می‌توان گفت رعایت این نکات در نهایت باعث پیشگیری از اتلاف هزینه و سرمایه می‌شود و استقرار آن در سازمان‌ها باعث رهایی آن‌ها بی‌نظمی خواهد شد.
5S به دلیل گستردگی مفهوم و دربرگرفتن ابعاد گوناگونی همچون نظم، شناسایی و ردیابی، ایمنی، پاکیزگی، آموزش، انضباط، بازیابی و بهبود، روش مناسبی جهت دست‌یابی به بسیاری از استانداردهای جهانی مدیریت و ازجمله ایزوها است. ضمن اینکه ساده بودن مفهوم 5S نقش عمده‌ای در ارتقای کیفیت و بهبود بهره‌وری دارد.
بهبود بهره‌وری همکاران به‌وسیله شناسایی و رفع اتلاف‌های سازمانی و اداری ناشی از فقدان نظام آراستگی؛ ارتقای روحیه همکاران و رضایت‌مندی شغلی و شادابی کارکنان به دلیل زیباسازی و آراستگی محیط کار؛ پویاتر کردن فرهنگ سازمانی و فعال‌سازی همکاران در جهت مشارکت و بهبودجویی در محیط کار؛ ایجاد و تقویت روحیه کار گروهی به‌دلیل آموزش آن در خلال پروژه و استقرار نظام آراستگی در قالب کار گروهی؛ بهبود در وضعیت ایمنی محیط کار؛ دسترسی سریع به اسناد، مدارک و سوابق (بایگانی و فرم‌های مجوز و…)؛ ایجاد بستر و زمینه مناسب برای اجرای سایر نظام‌های مدیریتی از جهت عادت به نظم‌پذیری و استانداردسازی سیستم و… از دیگر ثمرات پیاده سازی نظام آراستگی است.
آقای حمید فراهانی واشقانی مشاور محترم مدیرعامل گروه طی نشستی با حضور سرپرست محترم و اعضای کمیته، مسئول به عنوان مسئول نظارت بر حسن اجرا و مدیریت پیاده سازی نظام آراستگی (5S) انتخاب شدند.


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.