گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد (شرکت بین المللی فولاد تجارت دالاهو)

آغاز حرکت شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در مسیر دانش‌بنیان

به گزارش روابط عمومی گروه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی فولاد به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ، تفاهم نامه همکاری در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ و توجه ویژه صنایع بزرگ از جمله شرکت سنگ آهن مرکزی ایران به دانش بنیان‌شدن و همکاری با مراکز نوآوری و فناوری امضا شد که به تایید مجتبی حمیدیان مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و مجتبی بهنام تقدسی ، مدیرعامل شرکت صنایع پیشرفته آستان قدس رضوی رسید.
هدف از امضای این تفاهم‌نامه ایجاد بستر و همکاری متقابل به منظور ارزیابی طرح‌های فناورانه و شرکت‌های دانش‌بنیان برای انجام سرمایه‌گذاری خطرپذیر و خدمات متقابل است.
موضوع این تفاهم‌نامه شامل ایجاد سازوکارهای قانونی در قالب انعقاد قرارداد‌های ۲ یا چند جانبه به منظور انجام سرمایه‌گذاری خطرپذیر، بومی‌سازی و توسعه صنایع داخلی از طریق منابع موجود طرفین است.
مجتبی حمیدیان در مراسم امضای این تفاهم نامه با بیان این که در جهان امروز تعامل و همراهی جدی صنایع بزرگ با توسعه محصولات نوآورانه و دانش بنیان هم ضرورت بقاست و هم عامل توسعه گفت: اولویت شرایط خاص اقتصادی که در آن هستیم به ما مسیری را نشان می دهد که در برابر منفعت رساندن کوتاه مدت به سهامداران، باید به سمت سرمایه گذاری حرکت کرد آن هم سرمایه گذاری ای که در جهت نوآوری و تعامل با شرکت های دانش بنیان باشد.
مشاور مدیرعامل صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد افزود: امروزه یکی از چالش های اصلی در صنایع بزرگ ما افزایش میزان بهره وری، ارزش افزوده و راندمان است.
قابل ذکر است این تفاهم‌نامه عصر امروز در حاشیه برگزاری نمایشگاه اینوتکس در پارک علم و فناوری پردیس به امضا رسید و مدت آن یک ساله است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.